kids_Etiquette Rachel Mendelovitz

ילדים –  מה נותן השראה לילדים להיות נחמדים ונעימים לאחרים? עידוד להצלחה ולמעשים טובים, הקשבה והבנה לצרכיהם השונים . כאשר ישנה סביבה תומכת, המלווה בחוויה נעימה אשר מאפשרת לחייך, לרקוד, להוביל ולהרגיש חלק מקבוצה; הילדים חווים חוויות אשר ישארו עימם לנצח, בליבם ובזכרונם, ויזכרו מדוע כדאי להם להיות מנומסים ונעימים לאחרים.


Be kind

ישנה שיבות רבה להתנהגות נאותה של ילדים בחיי היומיום. בכל תחומי החיים, בבית, בבית הספר, במקומות ציבוריים, עם חברים ובעת הארוחה.שמירה על הגינות, שמירה על האני שלי. הרגלים טובים של נימוס מעניקים ביטחון וייחודיות. הקפידה על נוהגי הנימוס, תבליט את הייחודיות בילדים. ילדים וילדות אדיבים יהיו קשובים לעצמם ולסביבה ומוצלחים יותר בכל התחומים.

להיות אדם אכפתי, מתחשב וסובלני זהו אתגר, אך זהו גם המפתח להצלחה. הצלחה לא משיגים ביום אלא בעבודה מאתגרת ומתמשכת.  ילד המבין את משמעות המילה כבוד יגדל להיות מבוגר בעל אותם ערכים. ערכים אשר יאפשרו לכולנו לחיות בעולם טוב יותר ואדיב יותר. עולם בו המילים נימוס וכבוד מוכרות ומובנות  לכל. נימוסים כדרך חיים,  כבלם לאלימות, כשפה בינלאומית.


Be polite

כיצד  מעניקים לדור העתיד כלים חברתיים בכדי שהצעירים של היום יגדלו להיות המנהיגים של המחר. מה המשמעות של כנות ויושרה. איך מלמדים ילדים ונוער להיות מנומסים?

רחל מנדלוביץ, בעלת נסיון רב בעבודה עם ילדים ונוער. בבתי ספר, במרכזים קהילתיים ובאופן פרטי, סוחפת אחרי את הילדים ומעבירה אותם תהליך חוויתי הגורם להם להבין מדוע נימוסים זו עוצמה, מקום בטוח להיות בו, ומדוע חשוב להיות מנומס.


Be yourself

הכל מתחיל ביני לביני. שמירה על כנות ויושרה אישית. הקשבה עצמית, הערכה וכבוד עצמי, הינם ערכים בסיסיים וחיוניים בהתפתחות ובבנית האני עצמי של הילדים והנוער. הענקת כלים לדור העתיד לשמור על זהותו, להאמין ביכולות שלו, לשמור על תקשורת חיובית ולחיות בסיבה נעימה ישפיעו ויקרינו על החברה כולה.


Be a friend

כולנו רוצים לברים טובים שנעים לנו לשהות בנוכחותם, לשוחח עימם, לשחק אתם, לצחוק ביחד. חשוב לזכור את כלל הזהב, התנהגו עם אחרים כפי שהייתם רוצים שיתנהגו עמכם. שיתוף פעולה, שמירה על התנהגות הוגנת, שיתוף בקבוצות ובפעילויות הם דרכי ההתנהגות לחברות טובה ובריאה.


Be great

היו נהדרים.  כמה חשוב לאהוב את עצמנו, לפרגן לעצמנו להאמין כי אנו נהדרים. כך נדע לפרגן לאחרים, לקבל אותם למרות דעותיהן השונות.


Be confident

ביטחון עצמי הוא מרכיב חשוב בבניה בטוחה ונכונה של אופים של ילדים ונוער. מהו המרחב שלי כילד או ילדה בתור הסביבה בה אנו חיים. איך מעניקים לילדים ביטחון בבית ספר? מול חברים? האם ילדים מנומסים הם פראיירים? חלשים? אלו שצוחקים עליהם?


Be aware

מודעות מתחילה בגיל קטן, מודעות לאחר, לסביבה. ההבנה כי ישנם עוד אנשים בסביבה שיש להתחשב בהם. להיות מודעים לדרכי התנהגות שונה הנובעים מתרבות שונה, מדרך חיים שונה ומאמונה שונה. מודעות לעצמי ולאחר.


Have respect

נימוסים וכבוד הם ערכים השזורים אחד ברעהו ובלתי ניתנים להפרדה. הבנה ולימוד של נימוסים חיוניים כמפתח להערכה עצמית, לביטחון עצמי, ליכולת להיות אדיב ובעל יחסי אנוש טובים. נימוסים, כבוד עצמי, וכבוד לזולת הם ערכים חשובים ודרך חיים. כאשר אנו פועלים על פיהם במפגשים עם חברים, חברות, מבוגרים, הורים ומורים או כל אדם זר שאנו פוגשים בו, המפגשים שלנו יהפכו לנעימים יותר. כבוד הוא חשוב ביותר היות והוא מאפשר לנו להכיל ולקיים את כל שאר הערכים הנלווים אליו, או אולי, מאותם ערכים הוא נובע. ערכים של נימוסים וכבוד הם הבסיס ליושר והגינות, שיתוף, אחריות ועזרה לזולת.